İçeriğe geç

Geliştirme Esnasında Kullanılabilecek Bazı İpuçları

Eğer geliştirme yaparken sarı renkli uyarı kutucukları sizi sürekli rahatsız ediyor ve gizlemek istiyorsanız alttaki kodu uygun bir yere yazmanız ile bu sorun ortadan kalkacaktır.

Tüm hataları gizlemektense belirli hataları yada uyarıları gizlemek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler de mevcut. Bunlar şöyledir;

Warning: ile başlayan tüm uyarıların gösterilmemesini istiyorsanız alttaki gibi bir kod bloğu kullanmalısınız.

Dizi verilerini listelemek için sıklıkla .map fonksiyonunu kullanırız ve key attribute’ü ile unique bir değer vermezseniz konsol’dan sizlere bazı uyarılarda bulunulacaktır. Bu Each uyarılarını gözardı etmek için alttaki kod bloğunu kullanabilirsiniz.

Birden fazla kural belirterek uyarı ve hataları gözardı etmek için alttaki gibi bir kod bloğu kullanabilirsiniz.

Üstteki kod bloğunda her bir kuralı virgül ile ayırıp yazdığımızı görüyoruz ilk kuralımız üstte bahsetmiş olduğumuz döngülerimiz içerisinde key attribute’ünde unique bir değer tanımlamadığımızdan performans açısında sorun yaşayabileceğimizi bizlere belirten uyarıları gözardı etmemizi sağlıyordu diğer kural ise Failed ile başlayan tüm uyarıları gözardı ediyoruz.

Bu uyarıları gözardı etmek aslında sizin için bir dezavantaj olduğunu unutmayın. Eğer uyarılarda belirtilen durumları çözmezseniz programınız büyüdükçe bu uyarıların sebep olduğu performans yada diğer sorunlar büyüyerek ağır sonuçlara yol açabilir

Tarih:React Native

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir