İçeriğe geç

Etiket: react native

React Native Redux Kullanımı

Redux

Redux, Dan Abramov adında bir vatandaşın yarattığı javascript kütüphanesidir. Redux’ı React ile ayrılmaz bir bütün olarak olmazsa olmazı olarak düşünmeyin. Birlikte çok anılmalarının sebebi; birlikte popüler olmaları ve çok güzel entegre bir şekilde çalışabilmelerinden kaynaklıdır. Redux’ın ana amacı state’leri tek bir yerden yönetmektir. Application manage statement (uygulama durum yöneticisi) olarak geçer.

React Uygulamalarında Karşılaşılan Temel Problem

Platform Nesnesi Kullanımı

En sık kullanılan nesnelerden biri sizin için hiç kuşkusuz Platform nesnesi olacaktır. Platform nesnesi ile platform(iOS, Android v.b.) özellinde işlemler yapmanız gerektiği durumlarda kullanabilirsiniz. Şimdi detaylıca bu Platform nesnesini nasıl kullanabileceğimize bakalım. Platform nesnesi react-native paketi altında yer aldığından bu paketi import ederek kullanabilirsiniz şimdi Platform nesnesini ne gibi işler için kullanabileceğimize bir gözatalım.

Geliştirme Esnasında Kullanılabilecek Bazı İpuçları

Eğer geliştirme yaparken sarı renkli uyarı kutucukları sizi sürekli rahatsız ediyor ve gizlemek istiyorsanız alttaki kodu uygun bir yere yazmanız ile bu sorun ortadan kalkacaktır.

Tüm hataları gizlemektense belirli hataları yada uyarıları gizlemek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler de mevcut. Bunlar şöyledir;